Hedent

Mit tehetsz a fogkő ellen?

A fogkő

A fogkő a tévhittel ellentétben nemcsak esztétikai problémát jelent, hanem kutatások szerint számos súlyos betegséghez, többek között szívinfarktushoz is vezethet, de a fogszuvasodás és a fogágybetegség kialakulásának okai is a nem megfelelő szájápolásban keresendők.

A legtöbben pedig még annak ellenére sem figyelnek oda minderre, hogy ezen problémák nagy része odafigyeléssel megelőzhető lenne.

Cikkünkben a következő kérdéseket válaszoljuk meg:

Miből lesz a fogkő? Tényleg ártalmatlan? »
Milyen betegségekért felelős a fogkő? »
Lehetséges-e a fogkő eltávolítása házilag? »
Mi a helyes fogmosás sorrendje és menete? »
Nem megy a fogselymezés? Mutatjuk hogyan csináld! »
Melyik gyógynövény mit gyógyít a szájban? »
Így zajlik nálunk a szájhigiéniás gondozás! »

Időpontfoglalás » +36 20/ 310 6029 »

Mi a fogkő?

A fogkő könnyen és gyorsan, szinte észrevétlenül alakul ki. Az étkezések során a fogak felszínén kialakul egy vékony plakkréteg, amely nagyrészt ételmaradékból áll. Ez idővel megkeményedik, majd elmeszesedik, amely már maga a fogkő. A fogkő rengeteg baktériumot tartalmaz, melyek a fogak romlását, kilyukadását és a fogágy pusztulását okozzák.

Éppen ezért jobb a hangsúlyt inkább a fogkő megelőzésére fektetni, mintsem utólag tüzet oltani. Ha megfelelő és rendszeres fogápolással gondoskodunk fogainkról, akkor egy sor problémát akadályozhatunk meg.

Időpontfoglalás » +36 20/ 310 6029 »

Ezeket a betegségeket okozza a fogkő

Alapvetően mindenki számára fontos a napi kétszeri alapos fogmosás, de összességében elmondható, hogy vannak olyanok, akik a plakk képződésre különösen hajlamosak. Ezt a hajlamot általában valamely alapbetegség vagy megváltozott hormonális állapot váltja ki vagy aktiválja. A felszaporodott lepedék és fogkő pedig tovább súlyosbíthatja az alapbetegséget, vagy ronthat a száj és a fogak egészségén.

Plakk képződésre hajlamosít:

  • cukorbetegség
  • valamely háttérbetegség miatt legyengült immunrendszer
  • várandósság
  • dohányzás, stressz, elégtelen szájhigiénia

Ínygyulladás

  • A fogkő miatt az íny vörössé válik, megduzzad és étkezéskor valamint fogmosáskor, később pedig akár spontán is vérzik.
  • A jelenséget kellemetlen szájszag is kíséri.
  • Ha a fogínygyulladás sokáig fennáll, az íny elsorvadhat, a gyulladás átterjedhet a fogak körüli csontra, a fogak pedig ezáltal meglazulhatnak.
  • Ha a folyamatot nem állítjuk meg, akár a fogak elvesztéséhez is vezethet.

Időpontfoglalás

Felejtsd el a rossz emlékeket! Hagyd, hogy megváltozzon a fogászatról kialakult kép benned. Válassz fogorvost te is hosszútávra!  Telefonon történő bejelentkezéshez kérjük hívd a +36 20 310 60 29 telefonszámot rendelési időn belül. Az általad, az űrlapon megadott telefonszámon, munkatársunk felveszi veled a kapcsolatot és időpontot egyeztetnek a szükséges kezelésre.

    E-mail cím*
    Telefonszám*
    Üzenet*

    Még több Fogápolás magazin

    • #betegségek #paradontitis

      Bízd a parodontitis kezelését szakértőnkre

      A parodontitis kifejezés sokak számára idegenül cseng, a legtöbben inkább a fogínysorvadás kifejezést ismerik, de ez nem csupán az íny betegségét jelenti.

    • Ételekkel is meggátolható a fogszuvasodás

      Fogaink rendben tartása nemcsak esztétikai szempontokból fontos, hanem azért is, mert a lerakódott lepedék és a baktériumok súlyosan károsíthatják a fogsorunkat.

    • 10 tipp esős vasárnapokra

      Az őszi-téli napok hűvösebb időjárásának beköszönte együtt jár azzal, hogy mind több időt töltünk otthonunk falai között. Ami azonban néhány napig kellemes és pihentető, az hosszú távon akár nyomasztóvá és unalmassá is válhat. A szabadtéri programok és a friss levegőn való mozgás természetesen ekkor is fontosak, de mi a helyzet...

    Európai Regionális Fejlesztési Alap